Loader

Zakończenie cyklu katechumenalnego A.D. 2017


W sobotę 3 czerwca w kaplicy DD „Tabor” odbyło się spotkanie liturgiczne Diecezjalnego Centrum Katechumenatu. Eucharystię celebrowali ks. Wiesław Rafacz – Dyrektor Centrum Katechumenatu oraz ks. Krzysztof Golas – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

„Dziś mamy wigilię Zesłania Ducha Świętego w wielu miejscach Kościele chrześcijanie będą dziś czuwać, gromadząc się na Eucharystii, słuchając Słowa Bożego, wszystko po to, aby ten czas paschalny wypełnił się w nas, aby obietnica zostawiona nam przez Chrystusa, że odchodzi do Ojca, aby posłać nam Ducha stała się rzeczywistością i że to Jego odejście jest nam potrzebne i nieodzowne. Myślę, że dziś neofici są zaproszeni do tego, aby popatrzeć na swoją historię przed Chrztem Świętym i po nim. Bóg nikogo nie zostawia i upomina się o nas. Upomniał się również o Was, aby te „zeschnięte kości” zostały wskrzeszone do życia. Chrześcijanstwo, wiara i Kościół to ścieżka życia. Nie jest ona wygodna, ale stroma i trudna, wymaga czujności i trudu, aby nie spaść w przepaść, ale prowadzi nas do życia wiecznego, do zbawienia.” – mówił w homilii ks. Wiesław Rafacz.

Sobotnie spotkanie było ostatnim liturgicznym spotkaniem Diecezjalnego Centrum Katechumenatu. Pod koniec Eucharystii neofici zostali poproszeni o symboliczne zdjęcie białych szat. Nie zbrakło również podziękowań tym, którzy przez rok towarzyszyli katechumenom, a późnniej neofitom.

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do udziału w nowym cyklu katechumenalnym, który rozpocznie się już we wrześniu.

Jeśli obok Ciebie jest ktoś, kto szuka Boga i nie przyjął sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego skieruj go do Diecezjalnego Centrum Katechumenatu Dorosłych.


Kontakt

Odpowiedzialny za Centrum

ks. Wiesław Rafacz
tel: 606 366 750

ks. Tomasz Bać
tel: 696 674 169

parafia.rzeszow.biala@gmail.com

Znajdź nas na Facebooku!

Siedziba Centrum

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego
ul. Kardynała Karola Wojtyły 114
35-304 Rzeszów
ks. Tomasz Bać - proboszcz

Dekret powołujący DCKD Diecezji Rzeszowskiej

Dekret powołujący DCKD Aneks do dekretu

Linki