Loader

Wigilia Paschalna A.D. 2017


Chrzty dorosłych odbywają się w całym kraju w noc Wigilii Paschalnej. Także w naszej katedrze w minioną sobotę odbyły się obrzędy udzielenia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego trzem katechumenom. Wszystkie panie przeszły kilkumiesięczną formację, przygotowującą do tego wielkiego wydarzenia.

Sobotnia Eucharystia rozpoczęła się od liturgii światła, katedra pogrążyła się w ciemności, aby po chwili wypełnić się światłem zapalanych świec. W czasie nabożeństwa Biskup Jan Wątroba poświęcił wodę oraz udzielił sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego trzem kobietom.

Biskup Ordynariusz podkreślał, że właśnie w tę noc Wigilii Paschalnej jesteśmy najbliżej źródła życia, którym jest Jezus Chrystus i że właśnie Msza Święta, którą przeżywamy w Wielką Sobotę, jest nazywana matką wszystkich Eucharystii, gdyż jej bogactwo i piękno ukazuje nam piękno Kościoła i wiary katolickiej. Wsłuchując się w Liturgię Słowa przechodzimy, przez kolejne etapy historii, prowadzące nas do momentu śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Sobotni wieczór był szczególnym czasem łaski, zwłaszcza dla Agnieszki, Vanessy i Zdzisławy, ale też dla ich rodzin, chrzestnych, gwarantów i całej wspólnoty towarzyszącej im przez kilka ostatnich miesięcy na drodze do tego wielkiego wydarzenia. To właśnie w sobotę dla tych Wybranych rozpoczęło się życie dziecka Bożego, w Łasce, która pozwala wejść w świat Boga przez pełne uczestniczenie w Eucharystii, życie, w którym każdego dnia na nowo poznajemy moc miłosiernego Boga Ojca.

Od tej pory wspólnota będzie spotykać się w każdą niedzielę na wspólnej Eucharystii aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Monika Ochałek


Kontakt

Odpowiedzialny za Centrum

ks. Sławomir Jeziorski
tel: 880 913 812

ks. Tomasz Bać
tel: 696 674 169

parafia.rzeszow.biala@gmail.com

Znajdź nas na Facebooku!

Siedziba Centrum

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego
ul. Kardynała Karola Wojtyły 114
35-304 Rzeszów
ks. Tomasz Bać - proboszcz

Dekret powołujący DCKD Diecezji Rzeszowskiej

Dekret powołujący DCKD Aneks do dekretu

Linki