Loader

Nowe życie


„Tą Mszą Świętą wracamy dziś do początków, do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło. Do wieczernika. Dziś tego wieczoru przeżyjemy z bliska udział w sakramentach inicjacji chrześcijańskiej, czyli sakramentach wtajemniczenia chrześcijańskiego. Kościół udziela dziś przez szafarza tych sakramentów. Szczególnym dniem na sprawowanie sakramentów, była i jest liturgia Wigilii Paschalnej, ale Wigilia Zesłania Ducha Świętego jest też jak najbardziej odpowiedni momentem do przyjęcia tak ważnych sakramentów” – mówił podczas homilii Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba.


19 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w parafii Miłosierdzia Bożego Ksiądz Biskup udzielił sakramentów chrztu, bierzmowania oraz Eucharystii katechumenowi, który wcześniej przeszedł kilkumiesięczną formację w Diecezjalnym Centrum Katechumenatu Dorosłych.

Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej podkreślał, że możliwość świadomego uczestniczenia w tych sakramentach daje nam dziś możliwość obudzenia w sobie pragnienia zbawienia.

Sobotni wieczór był szczególnym czasem łaski, zwłaszcza dla Michała, ale też dla jego rodziny, ojca chrzestnego i całej parafii oraz wspólnoty towarzyszącej mu przez kilka ostatnich miesięcy na drodze do tego wielkiego wydarzenia. To właśnie w sobotę dla tego wybranego rozpoczęło się życie dziecka Bożego. Życie w łasce, która pozwala wejść w świat Boga przez pełne uczestniczenie w Eucharystii. Życie, w którym każdego dnia na nowo poznajemy moc miłosiernego Boga Ojca.

Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych w Rzeszowie zostało powołane do istnienia przez biskupa rzeszowskiego Jana Wątrobę 1 września 2015 r. Odpowiedzialnymi za jego funkcjonowanie są: ks. Tomasz Bać i ks. Wiesław Rafacz. Już dziś zapraszamy osoby pragnące przyjąć sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego do kontaktu. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl.

Monika Ochałek


Kontakt

Odpowiedzialny za Centrum

ks. Sławomir Jeziorski
tel: 880 913 812

ks. Tomasz Bać
tel: 696 674 169

parafia.rzeszow.biala@gmail.com

Znajdź nas na Facebooku!

Siedziba Centrum

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego
ul. Kardynała Karola Wojtyły 114
35-304 Rzeszów
ks. Tomasz Bać - proboszcz

Dekret powołujący DCKD Diecezji Rzeszowskiej

Dekret powołujący DCKD Aneks do dekretu

Linki